MENU
 Penzión Al Corso

O nás

Sme penzión s rodinným prostredím a atmosférou, ktorý sa nachádza priamo v centre historického mesta Banská Bystrica. Našim cieľom je poskytovať kvaliné služby za primerané ceny. Využívame tie najmodernejšie technológie a postupy, aby sme našim hosťom spríjemnili ubytovanie v našom penzióne. Vždy sa snažíme pracovať tak, aby sme našim hosťom pripravili čo najkrajší pobyt, a aby od nás odchádzali spokojní a šťastní. Potvrdiť to môže viacero dlhoročných zákazníkov, ktorí sa k nám radi vracajú. Budeme radi, ak nás aj Vy poctíte svojou návštevou...

Od nás máte všade blízko

Ak sa chystáte prísť do Banskej Bystrice kvôli obdivovaniu jej historického bohatstva, náš penzión predstavuje ideálny východiskový bod. Stačí Vám zísť z diaľnice, zaparkovať si auto na našom parkovisku a môžete vyraziť za poznávaním. Na hlavnom námestí SNP ste približne za 10 minút. Tam na Vás čaká Mestský hrad (Barbakán), Hodinová veža, Múzeum SNP, Thurzov dom a mnohé ďalšie pamiatky. Občerstviť sa pri tom môžete vo viacerých reštauráciach, kaviarňach a baroch. Po ceste sa tiež môžete zastaviť v prekrásnom Mestskom parku.

Ak sa chystáte prísť za kultúrnymi zážitkami, prídete si na svoje. Do najväčšieho nočného klubu na Slovensku Ministry of Fun sa dostanete pešo iba za 15 minút. Okrem neho sa v meste nachádza aj viacero iných klubov, odporúčame navštíviť napríklad jazzový klub Hogo Fogo. Približne 300 metrov od penziónu je situovaný Amfiteáter Paľa Bielika, v ktorom sa každý rok koná niekoľko veľkých podujatí a koncertov. V roku 2023 tu vystupovala svetovo známa kapela Deep Purple. V prípade, že vyznávate kľudnejší typ zábavy, môžete navštíviť napríklad Štátnu operu.

Ak by ste radi prišli za športom a zábavou, nie je to žiadny problém. Približne dva kilometre od penziónu sa nachádza Atletický a futbalový štadión SNP, Mestská športová hala, ako aj celoročná Plaváreň Štiavničky. V letných mesiacoch tiež môžete navštíviť Plážové kúpalisko Aqualand. Milovníci lyžovania nás, kvôli našej polohe, využívajú ako východiskový bod za svojími cestami do horských stredísk. Viaceré z nich sú od nás vzdialené iba pár desiatok kilometrov, napríklad Králiky (10 km), Kordíky (10 km), Šachtičky (12 km), Selce (17 km), či Donovaly (25 km).

Ak obľubujete nakupovanie, tak určite musíte navštíviť najväčšie nákupné centrum na strednom Slovensku, dnes už legendárnu Europa Shopping Center, vzdialenú len kilometer od penziónu. Ďalšie obchody a butiky nájdete aj vo vedľajšiom nákupnom centre s názvom Point, a rovnako tak na spomínanom hlavnom námestí.

Navštevujú nás aj hostia, ktorí majú namierené na vyšetrenie či operáciu do Roosveltovej nemocnice, tá je od nás vzdialená iba 20 minút chôde. V blízkosti penziónu sa taktiež nachádza očná klinika Izak Vision Center.

Sme vhodným ubytovacím zariadením pre študentov Univerzity Mateja Bela, pretože sme situovaný iba 100 metrov od Ekonomickej fakulty, 800 metrov od Filozofickej fakulty a 1200 metrov od Fakulty medzinárodných vzťahov.

Či už ste študent, pacient, lyžiar alebo milovník histórie, ak sa rozhodnete navštíviť náš penzión, pokúsime sa Vám spríjemniť pobyt v našom meste, vytvoriť Vám zázemie pre oddych, a poskytnúť Vám kvalitné služby za dobrú cenu.

Vybavenie

Izby Penziónu Al Corso sú vybavené dreveným nábytkom a je v nich k dispozícií vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom, TV s plochou obrazovkou a bezplatné wifi pripojenie.

Raňajky

Pri ubytovaní v niektorej z jednolôžkových, dvojlôžkových alebo trojlôžkových izieb si môžete objednať výdatné raňajky. Raňajky sú podávané formou švédskych stolov.

Nákupy

Supermarkety Tesco a Lidl sú vzdialené necelých 600m od penziónu. Nákupné centrá Európa SC a SC Point nájdete do 15 minút chôdze.

Najbližšie reštaurácie, pizzerie či kaviarne nájdete v centre mesta, kam prídete za 10 minút.

Novinky

Čo je u nás nové - Penzión ALCORSO

 
  • Publikované 21.10.2021

Spokojní hostia

 
  • Publikované 21.10.2021

Wi-fi v cene

 
  • Publikované 21.10.2021

Nová webová stránka

 
  • Publikované 21.10.2021

Útulné izby