MENU

Od nás máte všade blízko!


Ak sa chystáte prísť do Banskej Bystrice kvôli obdivovaniu jej historického bohatstva, tak náš penzión predstavuje ideálny východiskový bod. Stačí zísť z diaľnice, zaparkovať auto na našom parkovisku a môžete vyraziť za poznávaním. Na hlavnom Námestí SNP ste približne za 10 minút pomalou chôdzou. Na Vašu návštevu tam čaká Mestský hrad (Barbakán), Hodinová veža či Thurzov dom. Občerstviť sa pri tom môžete vo viacerých reštauráciách, kaviarňach a baroch. V blízkosti námestia sa taktiež nachádza impozantné Múzeum SNP. Po ceste do penziónu sa môžete zastaviť aj v romantickom Mestskom parku.

 

Ak by ste chceli prísť za kultúrnymi zážitkami, prídete si na svoje. Do najväčšieho nočného klubu na Slovensku Ministry of Fun sa dostanete pešo iba za 15 minút. Okrem neho sa v meste nachádza aj viacero iných klubov, odporúčame navštíviť napríklad jazzový klub Hogo Fogo. Približne 300 metrov od penziónu je situovaný Amfiteáter Paľa Bielika, v ktorom sa každý rok koná niekoľko veľkých podujatí a koncertov. V roku 2023 tam vystupovala svetovo známa kapela Deep Purple. V prípade, že vyznávate kľudnejší typ zábavy, môžete navštíviť napríklad Štátnu operu alebo Bábkové divadlo na Rázcestí.

 

Ak by ste radi prišli za športom a zábavou, boli by sme dobrým spoločníkom. Približne dva kilometre od penziónu sa nachádza Atletický a futbalový štadión SNP, Mestská športová hala, ako aj celoročná Plaváreň Štiavničky. V letných mesiacoch tiež môžete navštíviť obrovské Plážové kúpalisko Aqualand. Milovníci lyžovania nás, kvôli našej výbornej polohe, využívajú ako východiskový bod za svojími cestami do horských stredísk. Viaceré lyžiarske strediská sú od penziónu vzdialené iba pár desiatok kilometrov, sú to napríklad Králiky (10 km), Kordíky (10 km), Šachtičky (12 km), Selce (17 km), či Donovaly (25 km).

 

Ak obľubujete nakupovanie, určite musíte navštíviť najväčšie nákupné centrum na strednom Slovensku, dnes už legendárnu Europa Shopping Center, vzdialenú len kilometer od penziónu. Ďalšie obchody tiež nájdete vo vedľajšiom nákupnom centre s názvom Point, a rovnako na spomínanom hlavnom námestí. Poprípade sa môžete dopraviť autom alebo autobusom do vzdialenejšieho nákupného centra Terminál.

 

Vo veľkom počte nás navštevujú tiež pacienti, ktorí majú namierené na vyšetrenie do Roosveltovej nemocnice, pretože je od nás vzdialená iba 20 minút chôdze. V blízkosti penziónu sa tiež nachádza očná klinika Izak Vision Center. Ďalšia očná klinika s názvom iClinic je vzdialená iba 1,5 kilometra. A neďaleko od penziónu je situovaná aj vyhľadávaná klinika plastickej chirurgie s názvom Aesthetica.

 

Sme vhodným ubytovacím zariadením pre študentov a pedagógov Univerzity Mateja Bela, pretože sme situovaný iba 100 metrov od Ekonomickej fakulty, 800 metrov od Filozofickej fakulty a 1200 metrov od Fakulty medzinárodných vzťahov. Okrem toho sme v blízkosti takmer všetkých stredných škôl v Banskej Bystrici, keďže väčšina z nich sa nachádza na našej ulici. Najbližšími školami sú napríklad Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša, Stredná zdravotnícka škola a Stredná odborná škola informačných technológií. Sme ideálnym zariadením pre študentov, ktorí sa chystajú prísť na skúšky či príjmačky.

 

 

Vďaka našej výbornej polohe priamo v centre mesta je väčšina zo spomenutých miest dostupná chôdzou. Váš program v Banskej Bystrici tak môže byť mimoriadne pestrý, a pritom počas Vášho pobytu nebudete musieť využivať žiadne dopravné prostriedky.

Nezáleží na tom, či ste študent, pacient, lyžiar alebo milovník histórie. Ak sa rozhodnete ubytovať v našom penzióne, pokúsime sa Vám spríjemniť pobyt v tomto krásnom meste, vytvoriť Vám zázemie pre oddych, a poskytnúť Vám kvalitné služby za výhodnú cenu.